top of page

    טיפים נוספים    

המרת כסף

האם לקחת כסף מזומן מזומן או שניתן להסתפק בכרטיס אשראי? להחליף כסף בבנק או בצ'ינג' או במלון ? מומלץ לרכוש כסף זר בארץ בטרם הטיסה וזאת על פי מדינת או מדינות היעד אליהם אנו טסים. כמובן שיש להתאים את סכום הרכישה על פי אופי הנסיעה, עבור חופשת "הכל כלול" בדר"כ נזדקק לסכום נמוך משמעותית מאשר מנסיעת "שופינג". האם הטיסה כוללת העברה מהמלון שלרוב כלולה במחיר או שיש צורך להתנייד בתחבורה ציבורית. במקרה כזה מומלץ להצטייד גם בשטרות "קטנים".יש לבדוק בטרם הרכישה את עמלת החליפין בבנק, לעומת הצינג' ואפילו לעומת משיכת כסף מהכספומט שיכולה להיות זולה יותר מאשר למשוך ישירות מפקיד הבנק.גם בחו"ל, לרוב זול יותר ועמלת החליפין טובה יותר כאשר מחליפים כסף בבנק או בכספומט מאשר בדלפק המלון. כמובן שיש לבדוק את יום הנחיתה שלנו בחו"ל ולוודא שאינו "נופל" על יום חופש ושהבנקים אינם פועלים, במקרה כזה עדיף להיערך מראש עוד בטרם הטיסה.!

זוכרים את ה- pin-code של כרטיס האשראי?

במדינות רבות תדרשו להקיש pin code עם התשלום בכרטיס אשראי. מדובר בקוד הסודי המשמש אתכם למשיכת מזומנים ממכשירי הכספומט. במידה ויש לכם ספק מהו קוד זה- פנו לסניף הבנק שלכם טרם הנסיעה (אגב, בהזדמנות זו בדקו גם כי היתרה בכרטיס האשראי מתאימה להוצאות הצפויות בחו"ל).

כשרות ומזון כשר

נסיעה לחו"ל עבור שומרי כשרות מחייבת לא פעם היערכות ותכנון מוקדם הכולל נשיאת מזון מהארץ לחו"ל. יש להצטייד במזון עבור כל תקופת הטיול, ויש לקחת בחשבון מצב של איחור או עיכוב בחזרה לארץ. למקרים אלו מומלץ להצטייד בחבילה או שתיים של "חטיפי אנרגיה" אשר אינם תופסים מקום או משקל רב במזוודה אך יכולים לסייע לעבור את יום העיכוב בשלום. כמובן שלא לשכוח ביום החזרה לארץ להעביר את החטיפים מהמזוודה לתיק הצד.

האם הדרכון בתוקף? ואשרת הביקור (וויזה)?

עוד בטרם תזמינו את חופשתכם בדקו שהדרכון שברשותכם (וכל הדרכונים של בני המשפחה שנוסעים אתכם) הם בתוקף לחצי שנה לפחות. הדבר נכון גם לגבי אשרת הכניסה (וויזה). אם אתם לא בטוחים האם המדינה אליה אתם נוסעים דורשת אשרת כניסה מישראלים- מומלץ להתעדכן באתר משרד החוץ. בתקופות הקיץ והחגים הלחץ במשרד הפנים והשגרירויות גדול, מומלץ להקדים לטפל בחידוש המסמכים.

לא תמיד ניתן להסתמך על "ווי-פיי" בחינם במלון

מלונות רבים בעולם מבטיחים ווי-פיי בחינם, אך כאשר מגיעים ליעד מגלים לעיתים שההתחברות אפשרית רק מאזור ספציפי במלון או רק בזמנים ספציפיים. הדבר מאפשר בדרך כלל לשמור רק על תקשורת מינימלית. אם תקשורת הרציפה חשובה לכם, נסו לוודא עם מטיילים ששהו במלון לאחרונה האם אכן השירות זמין ברמה טובה. אם לא- שיקלו לרכוש חבילת שיחות (בעיקר אם אתם מתכוונים לבלות את רוב זמנכם במלון וסביבותיו.

חיסונים

בטרם הנסיעה לחו"ל יש לבדוק האם קיים צורך בקבלת חיסונים עבור מדינת היעד אליה אנו חפצים לנסוע ומהו המועד האופטימאלי לקבלת חיסון.

ההפך מלבכות זה לרשום

רשימות הן חברותיו הטובות ביותר של האורז. את הרשימה מומלץ לארגן לפי כותרות (כלי רחצה, בגדים תחתונים, איפור, אלקטרוניקה, לבוש לפי ימים וכן הלאה) וכדאי להתחיל איתן מספר ימים מראש. זכרו- קל יותר להוסיף או לגרוע פריט מהרשימה מאשר להפוך את כל המזוודה ולגלות שדווקא כן ארזתם שפתון לחות.

אריזת המזוודה

אריזת מזוודה משתנה בהתאם ליעד הנסיעה ומטרתה, נסיעת עסקים או חופשה, מספר ימים וומזג אויר צפוי. אריזת מזוודה שונה לחלוטין כאשר אנו נוסעים לחופשת ספארי עם המשפחה לעומת חופשת סקי, כך גם ההבדל בין נסיעת עסקים מחייבת היערכות שונה לעומת נופש בקלאב "הכל כלול". אריזה נכונה של המזוודה צריכה לכלול את המינימום הנדרש לצורך הנסיעה ולקחת בחשבון שבדרך כלל רוכשים פריטים נוספים בחו"ל אשר בסופו של דבר יתפסו מקום ומשקל נוסף, דבר העלול לגרום לאי נוחיות כמו גם להוצאות כספיות בגין החריגה בטיסה חזרה. נעליים – מומלץ לארוז כל נעל בנפרד בתוך שקית ניילון ולמקם בצידי המזוודה כך יתפסו פחות מקום מאשר נארזות בזוג. כמובן שלתוך הנעל מומלץ להכניס זוג גרביים אחד או שניים, או תחתון ובכך נרוויח מספר דברים, חיסכון וניצול מקום נוסך כמו גם שמירה על צורך הנעל. השקים יכולה לשמש בהמשך הנסיעה עבור כביסה מלוכלכת. חגורות – להניח החגורה פרוסה צמוד לדופן המזוודה ובאופן זה אינה מתקמטת ואינה תופסת מקום. חולצות ומכנסיים – ניתן לגלגל כל פריט בנפרד, הגלגול שומר על הבגדים מפני קימוט ותופס פחות מקום במזוודה.

צ'ק אין מוקדם

בצעו צ'ק אין מוקדם באינטרנט או באפליקציית הנייד במידה והחברה בה אתם טסים מאפשרת זו. מלבד החיסכון המתבקש בזמן תוכלו לבחור לעצמכם מושב מבין המושבים הפנויים- יתרון לא קטן בפני עצמו. רק אל תשכחו להדפיס את כרטיס העלייה למטוס ולקחת אותו אתכם.

גם ג'ל הוא נוזל

ההוראות לגבי העלאת נוזלים לתא הנוסעים במטוס משתנות מידי פעם, ויכולות להיות שונות בין יעדים שונים. עם זאת- לא כדאי להסתכן. ארזו במזוודה את כל הנוזלים שהם מעל הכמות המותרת לנשיאה למטוס, כולל גם בשמים, שמפו, ג'ל לשיער וקרם שיזוף (חשוב גם בדרך חזור, עבור מוצרים שנקנו בזמן החופשה). אם אתם לוקחים אתכם לתא הנוסעים מוצרים כמו שמפו או משחת שיניים למקרה של אובדן המזוודה- וודאו כי מדובר בכמות קטנה בהתאם למותר לפי ההנחיות.

הקפאת המנוי לעיתון

הימנעו ממצב בו העיתון אליו אתם מנויים ממשיך להגיע ולהיערם בתיבת הדואר או בפתח הבית גם אם מדובר במספר ימים. אם ביקשתם ממישהו להיכנס אליכם הביתה כדי להשקות עציצים או להאכיל את הדגים בהעדרכם, בדקו עם חברת העיתונים האם ניתן להסיט זמנית את חלוקת העיתון אל כתובתו של אדם זה. במצב זה כולם יוצאים מנצחים.

בשדות התעופה ישנם משקלי מזוודות, השתמשו בהם

עדיף להעביר פריטים היוצרים משקל עודף במזוודתו של בן משפחה אחד אל מזוודתו של בן משפחה אחר לפני הצ'ק-אין. עם זאת שימו לב שאתם שומרים על כללי הבטיחות: אל תסירו עיניכם מהמזוודה הפתוחה ואל תכניסו אל תוך המזוודה חפץ של אדם שאינכם מכירים, גם אם הדבר יגרום לו לעודף משקל. עדיפה אי נעימות קלה מאשר הסתבכות גדולה.

*כל האמור לעיל הינו למידע כללי בלבד ותנאי הביטוח שיירכש כפופים לחיתום רפואי, תנאי הפוליסה המלאים, סייגיהן וחריגיהן. לקבלת מידע מלא מומלץ לעיין בתנאי הפוליסה המלאים.

bottom of page